مهرداد شهسوارزاده

     

 

 

مهرداد شهسوارزاده در سال 1351 در یکی از محلات قدیمی شهر خرمشهر متولد شد.

فعالیت خود را در زمینه موسیقی از سال 1369 با فراگیری پیانو و کیبورد آغاز کرد و از سال 1373 مقارن با اشتغال به تحصیل در دانشکده هنر و معماری همکاری خود را با صدا و سیما در واحد فرهنگ و هنر و ادب شبکه های اول و سوم سیما در زمینه های تولید دستیار تهیه و ساخت وله های موسیقی ادامه داد. مهرداد یک سال بعد به عنوان نخستین خواننده پس از انقلاب در صدا و سیما تیتراژ پایانی سریال زنان معاصر ما را به کارگردانی مهناز مظاهری و به آهنگسازی ثریا وهلب را تجربه نمود. همچنین در سال 1377 نخستین آلبوم موسیقی پاپ پس از انقلاب را با نام "شوکا" و به آهنگسازی داریوش تقی پور را به بازار عرضه کرد. که این آلبوم تلفیقی از دکلمه و ترانه با زیر ساخت موسیقی بود.

دومین آلبوم انفرادی مهرداد "دریا" می باشد  که در سال 1383 به فاصله شش سال از کار قبلی و البته این بار با آهنگسازی استاد مسلم موسیقی پاپ زنده یاد "بابک بیات" به بازار موسیقی عرضه شد.

البته وی در این مقطع زمانی سه آلبوم مشترک با سایر خوانندگان مطرح پاپ نیز ارائه نمود که از جمله میتوان به "ستارگان عشق" در سال 1380 در کنار خوانندگانی چون: علیرضا عصار,قاسم افشار,امیر کریمی,نیما مسیحا و... به تهیه کنندگی بیژن بیرنگ و مسعود رسام اشاره کرد. همچنین مجموعه تلوزیونی و آلبوم خاکستر و باد در سال 82-1381 و در کنار زنده یاد "ناصر عبدالهی" و قاسم افشار به سفارش شبکه دوم سیما بود,که در این آلبوم و سریال تلوزیونی برای اولین بار دو خواننده همراه با هم تیتراژ پایانی را اجرا کردند و مهرداد در کنار ناصر عبدالهی با آهنگسازی محمد محمد علی تجربه جدید را رقم زدند.آلبوم سروش 82 در سال 1382 نیز تلفیقی بود از خوانندگان پاپ و سنتی که در کنار هم حضور داشتند و این آلبومها همگی توسط شرکت فرهنگی هنری سروش به بازار موسیقی عرضه گردید.

از دیگر آثار مهرداد میتوان به تیتراژ سریال تلوزیونی "کتابفروشی هدهد" به آهنگسازی "بهرام دهقانیار"  به کارگردانی مرضیه برومند,نماهنگ آخرین قسمت سریال جابرابن حیان به آهنگسازی محمد محمد علی, تیتراژ رادیویی "ساده مثل صبح" رادیو ایران(سراسری)  به آهنگسازی محمد محمد علی با ترانه ای از طهمورث پور شیرمحمد,فیلم سینمایی پیشنهاد 50 میلیونی به کارگردانی مهدی صباغزاده و به آهنگسازی "سعید شهرام" و ترانه ای از طهمورث پور شیرمحمد اشاره نمود.

مهرداد در حال حاضر مشغول به تهیه آلبوم جدیدش با نام "فال" که با آهنگسازی محمد محمد علی و به اهتمام مسعود رسام و یکی از ملودیهای زنده یاد بابک بیات است, که در اواخر تابستان 86 وارد بازار موسیقی میشود.

ترانه ای که برای دانلود در زیر قرار گرفته مربوط به سریال "گل بارون زده" است که به تازگی دوشنبه شبها از شبکه سوم سیما پخش میشود.

 

 

 

گل بارون زده

ترانه :

طهمورث شیر محمد

ملودی :

محمد محمد علی

 

 

 

 
 

                  Download

 

برای دریافت فایل موزیک ، پس از  کلیک راست بروی عنوان دانلود 

 . را انتخاب کنبد " Save Target As" گزینه    

 

 خانه | اخبار |  ترانه | گفتگو | مقاله | پيوند | بايگاني | دفتر يادبود  | تماس با ما

   

© Copyright 2005-2006 glassyguards.com

All rights reserved . Designed by : Mostafa Azghandi